cz en

 návrh domu

Při návrhu domu je naším cílem vytvořit rovnováhu mezi moderní architekturou, účelností a funkčností dispozičního řešení, úsporou energie a efektivním vynaložením financí.

Všechny naše domy navrhujeme nízkoenergetické, a proto se snažíme dodržovat obecně platná pravidla pro jejich návrh - umístění domu na slunečných, nezastíněných a provětraných plochách, kompaktní, nečlenité tvary domu, zastřešení všech prvků, pokud možno bez plochých střech a ustoupených podlaží, ochrana před kontaktem se zeminou a zdivem. Zásadně navrhujeme domy s difuzně otevřeným systémem obálky domu, tzn. že každá další vrstva skládaného obvodového pláště směrem k interiéru klade průchodu nasycených vodních par z interiéru vzhledem k rozdílu tlaku menší odpor než vrstva předchozí

Fasádu rádi navrhujeme z přírodního, povrchově neupravovaného dřevěného obkladu, tenkovrstvé silikonové omítky vyztužené síťkou nebo Cembonitového obkladu. Dřevo bez jakékoliv povrchové úpravy vlivem povětrnostních vlivů bude časem stříbrně šedá s dohněda zbarvenými letními letokruhy. Pokud bychom chtěli dosáhnout šedé patiny okamžitě, musíme použít povrchovou úpravu, která to umožní. Okna zásadně navrhujeme dřevěná. Největší prosklené plochy fasád se snažíme vždy umístit na jiho-západ, kde je největší příjem slunečního tepla v zimním období.

Při návrhu dispozice domu se snažíme od sebe oddělit denní část od noční, technické místnosti od obytných a nevytápěné od vytápěných. Denní část navrhujeme jako otevřenou dispozici, kde se odehrává společná část soužití obyvatel domu. Zásadně navrhujeme kuchyňský kout a schodiště, které je součástí obytného prostoru. Noční část by měla naopak poskytnout obyvatelům dostatek soukromí.